!!! - UPOZORNĚNÍ - Objednávky provedené v období 18-21.6.2024 Vám budou odesílány hned v pondělí 24.6.2024. ( omezený provoz - dovolená ).Děkujeme za pochopení AUTOMRAZIK - !!!

Škoda Rapid

víte, že?....

Škoda Rapid je liftback nižší střední třídy představený automobilkou Škoda Auto v roce 2012. Svými rozměry vyplňuje mezeru v nabídce automobilky mezi Fabií a Octavií. Od roku 2013 je v nabídce automobilky také varianta hatchback s názvem Škoda Rapid Spaceback.

Oficiální premiéra proběhla v září 2012 na Pařížském autosalonu, v Česku se následně začala prodávat 20. října 2012. Téhož roku se začala prodávat i v Evropě, o rok později v Číně a na začátku roku 2014 se dostala i na Ruský trh. V Mladé Boleslavi se vyrábí spolu s technicky shodnou čtvrtou generací Seatu Toledo. Podobně jako u Škody Roomster je podvozková platforma vozu sestavena z upravených komponent stávajících modelů koncernu Volkswagen. Přední náprava pochází z Volkswagenu Polo 6R (A05, vyráběného od roku 2009). Škoda Rapid není postavena na nové platformě MQB z důvodu úspory nákladů, může být tudíž nabízena za nižší cenu.

Škoda Rapid je dodávaná na čínský trh v karosářské verzi sedanu se stupňovitou zádí (na rozdíl od evropské varianty liftbacku).

Od konkurence ho mimo jiné odlišuje několik „simply clever“ (prostě chytrých) řešení podle sloganu značky. Škrabka na led je zakomponována v krytu hrdla palivové nádrže, oboustranný koberec v zavazadlovém prostoru, vyjímatelný koš na odpadky, držák na pití v bočnici sedadla a různé přihrádky, kapsy a háčky. Oproti technicky značně rozdílné indické verzi bude disponovat třeba velkým barevným dotykovým displejem s GPS nebo audio systémem se vstupem i na USB.

Zdroj (převzato): wikipedia.cz

 

Nejprodávanější

2
9389129389
Značky
 
 
 
 
 
 

Stránka 1 z 9 - 436 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 9 - 436 položek celkem